Dawno nie przeczytałam tak bardzo życiowego cytatu.”Nie zaczniesz nowego rozdziału, dopóki w kółko będziesz czytał poprzedni”. Jeżeli wciąż wracamy do przeszłości i wciąż na nowo przerabiamy minione tematy, to nigdy nie damy sobie szansy na wykreowane lepszej przyszłości. Czasami warto zacząć czytać nowy rozdział. Może okazać się dużo ciekawszy niż ten, który czytamy w kółko.

Kto nie oglądał „Króla Lwa” chyba nie znam takiej osoby. Kojarzysz ten fragment gdy Simba zastanawia się nad powrotem na lwią ziemię ? Doradca rodziny Rafiki uderza Go w głowię twierdząc że nie ma znaczenia po co to zrobił w końcu to przeszłość. Pokazuje mu tym samym, że przeszłość czasami boli ale nie powinno to mieć wpływu na przyszłość

Ja swoje życie zaczynałam na nowo już kilka razy. Mam wrażenie że jestem mistrzem początków. Kiedyś mnie to denerwowało, dziś zaczynam doceniać takie chwile. Nauka na błędach, wypisanie wniosków i możliwość odcięcia przeszłości grubą kreska. Nie każdy rozdział był zły, nie zawsze też jednak żałowałam, że coś się skończyło. Czasami warto zakończyć jedno by dać szanse czemuś nowemu. Nowy rozdział życia możesz zacząć zawsze, jeżeli obecny stan Cie nie satysfakcjonuje. O moich końcach i początkach możesz przeczytać na stronie O Mnie i dowiedzieć się tam kilku ciekawostek na mój temat.